Yorumlar

Sizden Gelenler

Sizlerden gelen değerli yorumları ve görüşleri aşağıda bulabilirsiniz;

Yaklaşık dört aydır devam ediyor olduğum diyetisyen Sıla Saraç’ın, biz danışanlarına içten ve samimi olarak sergilemiş olduğu davranışlar beni çok derinden etkiledi.

Zaman zaman mecbur olmadığı halde kendiliğinden kontrol amaçlı mesaj yazdığı bile oldu ???? Hiçbir mecburiyeti olmadığı halde danışanlarıyla bu kadar ilgilenen başka birisini görmedim hiç. Gerçekten.

Daha önce birçok diyetisyene gittim ancak bu kadar gönülden ilgilenen başka bir diyetisyenle karşılaşmadım. Özellikle zaten psikolojik olarak yorgun düşen ruhlarımızı resmen tedavi ediyor. Hem vücudumuz hem ruh sağlımız için bu kadar göstermiş olduğu özveriden dolayı, hem de bu denli mütevazı kişiliğini koruyup aynı zamanda işini de gayet profesyonelce sürdüren kendisine buradan da teşekkür etmek istedim.

Safiye Çelik Enis

Yorum yapmak istedim… çünkü sıcak kanlı ilgili ve bilgili bir doktor arıyorsanız kesinle Sıla Hoca’mı tavsiye ediyorum… Çok memnunum iyi ki tanımışım… Her şey için teşekkürler Sıla Hanım ????

Amine Bozkurt

Sıla Hanım'ı polikistik over sendromu (PCOS)’na sahip olduğumu öğrendiğimde buldum. Beslenmeme dikkat etmem, belli bir kiloyu korumam ve bunu bir ömür boyunca yapmam gerekecekti. Sıla Hanım’la 1 yıl boyunca çalıştık. 1 yılın sonunda doktora gittiğimde doktorum gözlerine inanamadı. Tam olarak şu cümleyi kurdu: “Tuğçe sen naaptın?! Daha önce saydığım 12-13 kistin hiç birinden eser kalmamış, zorla 1-2 tane görebiliyorum!” ve ona artık sağlıklı beslendiğimi, bunu bir yaşam tarzı haline getirdiğimi ve spor yaptığımı anlattım. “Her ne yapıyorsan lütfen devam et” dedi. Henüz bebek sahibi olmamış bir kadın olarak ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Hepsi Sıla Hanım sayesinde. Şimdi koruma evresindeyim ve halen belirli aralıklarla görüşüyoruz. Ona ne kadar teşekkür etsem az.

Tuğçe Karahan

Bir tüp mideli olarak buraya bir yorum yapmakta fayda görüyorum… Tam olarak 27 ay oldu ameliyat olalı ve doğru diyetisyenle bu süreç ne kadar kolay geçiyor doğru kişi ne kadar motive edici olabiliyor bunun en güzel örneği benim. Bu süreçte ihtiyacınız olan tam olarak: Sıla Hoca’m. Bu süreçteki en güzel destekçiniz hatta benim için artık bir kardeş gibi sürecimi tamamlamış bile olsam hiç bir zaman ellerini üzerimden çekmeyen her seferinde beni motive eden insan… Kilo kaybederken yaşanan kilo verimi duraksamalarında tam siz gücünüzü yitirecekken sizi hemen sarıp sarmalayan koca yürekli bir insan çok seviyorum iyi ki var! Ayrıca şunu da belirteyim 110 kilo ile başlayan serüvenimizde şuanda sayesinde 54 kilodayım ????

Hülya Yazıcı

Herkesten saklayarak yaptığım diyetimde kimseye övemediğim Sıla Hocamı buradan övmek istedim. Gebelik dönemde tanıştığım Sıla Hanım bana psikolojik olarak da inanılmaz destek oldu. Seanslarda hep ağlıyordum, bebeğime zarar vereceğim diye korkuyordum. Sayesinde kilo anlamında çok kontrollü bir gebelik geçirdim ve emzirme döneminde de kendisiyle yeniden iletişime geçtim. Şimdi sağlıkla zayıflıyorum ve şuanda hamile kalmadan da önceki, en eski zamanlarda giydiğim pantolonlarıma girebiliyorum. Her şey onun desteği ve motivasyonu sayesinde. Gerçekten onunla diyet yapmak bir ayrıcalık. Kendinizi psikolojik olarak da desteklenmiş hissediyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum.

R.Ç.

Beslenmeme dikkat ediyorum, nasıl besleneceğimi biliyorum, diyerek geldiğim bu ofiste tüm hatalarımı tek tek öğreten, samimiyet ve içtenlikle beslenme konusunda hakikaten sizi eğiten, harika bir diyetisyendir Sıla Hoca. Meğer ne çok hata yapıyormuşum diyerek bolca şaşırdığım, sağlıklı beslenmenin doğrularını hayatıma adapte ettiğim bu süreçte tam 18 kilo verdim. Kan değerlerimdeki değişim ise her açıdan çok olumlu oldu. Bazı ilaçlarımı bıraktım. Ayrıca fiziksel aktiviteyi de zorla hayatıma soktuğu için Sıla Hocama ayrıca teşekkür ederim. İyi ki tanışmışız.

Mustafa Durukan

Üniversite sınavına hazırlandığım süre boyunca yemek yememe asla bir sınır koymadım ve aşırı kilo aldım. Bu kadar değişimi ben bile beklemiyordum ve üzerimdeki sınav stresi kalktıktan sonra aynada gördüğümden ve hissettiğim bedenden hiç memnun olmadım çok kötüydü. Tavsiye üzerine Sıla Hanım’a gittiğimde 90 kiloydum ve 3 ay gibi bir sürede 78 kiloya düştüm. Benim için asıl önemli olan kilo verirken kas kitlemin de beraberinde artmasını sağlamaktı ve Sıla Hanım’la birlikte bunu başardık. Süreç içerisindeyken benimle sürekli ilgilenmesi, motive etmesi harikaydı ve bana bir doktor gibi değil bir abla gibi yaklaştığı için randevuma giderken asla ayaklarım geri geri gitmedi. Artık nasıl beslenmem gerektiğini, neyin sağlıklı olduğunu biliyorum ve beslenme tarzımı kökünden değiştirdim. Ömür boyu sürdürülebilir bir beslenme biçimini bana aşıladığı için Sıla Ablaya teşekkür ederim.

Eren Y.

Kızım 11 yaşında ve yaşıtlarına göre çok daha kiloluydu. Yemesine hakim olamıyordu, bir anne olarak çocuğuma yeme demek çok ağır geliyor ve ben de engel olamıyordum ama arkadaşları kendisiyle dalga geçtiği için de çok üzülüyordu. Sıla Hanım’dan destek almaya karar verdik. Buse ilk görüşmede bir süre sonra yalnız konuşmayı talep etti, daha sonra Sıla Hanım’dan öğrendim ki kendine engel olamadığını ve arkadaşları tarafından ne kadar küçük düşürüldüğünü anlatırken ağlamış. Onun bu kadar kafaya taktığını ben de bilmiyordum. Sıla Hanım’ın en sevdiğim ve aslında beni ilk başta en çok zorlayan özelliği bir diyet listesi hazırlayıp elimize tutuşturmamış olması oldu. Buse’ye neler yapması ve nasıl beslenmesi gerektiğini anlattıktan sonra mutfak alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerektiği konusunda ailesi olarak bizi, ve yemek yapan kişi olarak da özellikle beni uyardı. O zamana kadar bütün hatanın Buse’de olduğunu düşünüyordum ama evde pişirdiklerimi dile döktüğümüzde onu böyle zararlı beslenmeye iten etmenlerden birinin de biz olduğunu fark ettim. Sıla Hanım sayesinde beslenme tarzımızı değiştirince (çok zorlandık) ben de kızım da hatta eşim de hep beraber kilo verdik. Biz ailecek bu yola büyük bir azimle çıktık. Sıla Hanım’ın da dediği gibi: Siz kararlı ve istekliyseniz, kendinize inanıyorsanız, başarabilirsiniz.

Zehra Ş.

Hayatımda liseden beri tartıda 55’ten altını görememiştim. Kendimi bildim bileli o diyetisyen senin bu diyetisyen benim gezmiş ve hiç birinden memnun kalmamış biriyim. Gerçekten. Sıla Hanım’da en sevdiğim özellik yasak koymuyor olması. Diyete uymadan gittiğimde bozulup küsmüyor olması. Her daim ulaşılabiliyor olması. Hep güler yüzlü olması. Bence doğru iletişim kurabilmek o kadar önemli ki; bazen doğru beslenme programından bile değerli olabiliyor. Hazır bir liste yazıp suratınıza fırlatmıyor. Değer gördüğünüzü hissediyorsunuz. Emin olmadığı bir konuda soru sorarsanız derhal bilimsel araştırmasını yapıp sonrasında sizi aydınlatıyor… Ağırlık kaybetmeye her zaman dirençli bir bünyem olmuştur. Ama Sıla Hanım’la olan yolculuğumda ilk kez kendi barajımı kırdım ve onunla çalışıyor olmaktan çok mutluyum. Teşekkürler Süperkadın!

Mine Orhun

Gebeliğim boyunca içinde bulunduğum süreç hakkında çok fazla okudum, bilgi edindim. Çok bilinçli ve emzirirken asla sorun yaşamayacak bir anne olduğumu düşünürdüm. Fakat doğumdan sonra durumlar hiç de beklediğiniz gibi olmayabiliyor. Bebeğim sağ göğsümü asla almadı. Krizlere giriyor ve inanılmaz sinirleniyordu. Ne yaparsam yapayım asla başarılı olamadım ve sonunda sağ tarafta süt bitti diye düşündüm. İki göğsüm arasında gözle görülür bir büyüklük farkı vardı. En sonunda bebeğime yetemediğim düşüncesi beni sarmaya başladı. Bu noktada Sıla Hanım’la tanıştık. Yalnızca 2 seansta haftalardır üstesinden gelemediğimiz sorunumuzu çözüverdi! Sanki sihir yapmış gibiydi ve bebeğim artık sağ mememi de emiyordu, sütüm geliyordu. Benim güvenim de yerine geldi. Daha sonrasında ek besine başlarken ve bebeğimi sütten keserken de Sıla Hanım’la çalıştık. Şu anda beslenmesi sorunsuz bir çocuğum varsa sebebi Sıla Hanım’dır. Teşekkürler!

Elif Ö.

Doğumdan çıkar çıkmaz sütümün gelmeyeceğini söyleyen sağlık çalışanları tarafından bebeğim mamaya başlatıldı. Bebeğimi kucağıma alır almaz güveni yerle bir olan ben, evde de ziyarete gelen aile büyükleri tarafından kelimenin tam anlamıyla psikolojik baskı gördüm ve durum kötüye gitti. Çok az sütüm geliyordu ve bebeğimizi çoğu zaman biberonla mama vererek besliyorduk. Kendimi kötü hissettiğim bir dönüm noktasında Sıla Hanım’ı kendi kendime buldum. Bebeğimi beslerken yaptığım hataları bir bir konuştuk ve seanslar süresince hepsini düzelttik. Eşimle de konuşarak aile içindeki desteğime de katkıda bulundu Sıla Hanım. Bebeğim şimdi 9 aylık ve sorunsuz bir şekilde emiyor. Tüm korkularımı hatta kabuslarımı yenmemi sağladığı için Sıla Hanım’a ne kadar teşekkür etsem az. Güzel yürekli melek gibi bir genç kadın. Yolu her daim açık olur inşallah.

Şerife B.