Online Diyet

Online Diyet Nedir?

Online diyet; çevrimiçi ortamlarda gerçekleştirilen görüşmeler ile sağlıklı beslenme konusunda verilen hizmetlerdir. Bu diyet programları kapsamında, bulunduğunuz ortamı değiştirmek zorunda kalmadan, kolaylıkla diyetisyeninizle görüşebilirsiniz. Bu sayede sizin için en uygun olan beslenme biçimine geçiş yapabilir; kilo verme ve alma hedeflerinize ulaşabilir, sağlığınızın iyileştirilmesi için gerek duyduğunuz size özel hazırlanmış beslenme programını edinebilirsiniz.

Sağlıklı bir hayata giden yol, sağlıklı beslenmekten geçer. Bunun için size uygun bir dengeli beslenme programı belirlemeniz gerekir. Alanında deneyimli bir diyetisyenden alacağınız danışmanlık hizmeti ile sizin için en doğru diyet listesine ulaşabilirsiniz. Online diyet sayesinde doğru beslenmenin yollarını öğrenip sağlıklı bir hayatın kapılarını aralamak artık herkes için mümkündür.  Evinizden ayrılmadan çevrimiçi platformlardan yapacağımız görüşmeler sayesinde ideal kilonuza ulaşabilir ve formunuzu koruyabilirsiniz.

Diyetisyen Sıla Saraç Beslenme ve Diyet Tedavisi’nde online görüşmeler tamamen sizin istediğiniz kanalla gerçekleştirilir. Bu kanallar görüntülü konuşma, mesajlaşma, sesli arama veya mail yoluyla haberleşme olabilir. Her danışan, kendi görüşme kanalını kendisi belirleme hakkına sahiptir.

Online Diyet Nasıl Yapılır?

Online diyet;

 • Çevrim içi platformlardan yapılacak video görüşmeler
 • Sesli aramalar
 • Mail desteği
 • Whatsapp gibi uygulamalar üzerinden verilen mesaj desteği gibi farklı yöntemleri bir arada sunabilir. Tercih sizindir.

Farklı iletişim kanalları üzerinden online diyet randevularınızı planlatabilir ve sağlıklı beslenme hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri edineceğiniz online diyet serüveninize başlayabilirsiniz. Sizin için en uygun olan beslenme programı; yaşınız, kilonuz, boyunuz, yaşam alışkanlıklarınız ve sağlık durumunuz gibi faktörler dikkate alınıp size özel bir program çıkarılarak hazırlanacaktır. Online kanallar üzerinden size iletilecek olan bu diyet listesi ve düzenli randevularınız ile sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmeniz mümkün olur. Diyetisyen Sıla Saraç Beslenme ve Diyet Tedavisi’nden edineceğiniz online diyet hizmeti ile aynı zamanda beslenme eğitimi de alırsınız, böylece hedefe ulaştığınızda bunu koruyabilecek ve kendi beslenmenizi düzenleyebilecek yeterliliğe sahip olursunuz.

Online diyet görüşmelerinde ağırlık yönetimini mezura ölçümleri ve ev tipi tartılar ile sağlarız. Tartıda çıkan sonucu her online randevuda, mezura ölçüm sonuçlarını ise ayda bir kere değerlendirir ve bu sonuçlara göre diyette gerekli düzenlemeleri sağlarız.

Online diyet hizmeti ile yüz yüze danışmanlık hizmeti neredeyse aynıdır, size ayrılan randevu süresi, randevular arasındaki iletişim özgürlüğü ve kişiye özel hazırlanan diyet hizmeti her iki durumda da aynı olacaktır. Bu nedenle online diyet hizmetimizi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Online Diyetle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Kilo vermek, günlük alınan enerji miktarının harcanan enerji miktarından az olması ile mümkün olan basit bir süreç olarak gözükse bile durum aslında çok daha komplekstir. Temel bilgi, oluşturacağınız kalori açığının, vücudunuzdaki yağların yakılmasını ve kilo vermenizi sağlayacağı yönündedir. Fakat ağırlık kaybı bu kadar basit bir süreç olmayabileceği için, medya kanallarından edinilen zayıflama listeleri birçok kişiye kalıcı bir çözüm getirmekte yetersiz kalır. Kilo kaybı ancak kişini sağlık durumunun, kan tahlili sonuçlarının, beslenme alışkanlıklarının ve varsa yeme bozukluklarının tek tek değerlendirilip ele alınması sonrasında hazırlanan bir programa uyum sağlamak ile mümkün olabilir. Esasen kişiye özel kalıcı çözümler sunan bir diyet listesine ulaşmak, online diyet hizmetleri sayesinde artık internetten, televizyondan veya gazete sayfalarından bir zayıflama listesi edinmek kadar kolay hale geldi. Bunun için tek yapılması gereken ise hemen bizimle iletişime geçmek. Böylece sağlıkla hedefinize ulaşma yolunda ilk adımı atmış olacaksınız.

Buradan alacağınız online diyet hizmeti ile yaşam alışkanlıklarınız dikkate alınarak, uygulamakta zorlanmayacağınız, sıkılmayacağınız, kısıtlanmış hissetmeyeceğiniz, sizin tüm ihtiyaçlarınıza yönelik olarak hazırlanmış beslenme listenizi edinebilir ve süreç sonunda sağlık ve ağırlık kontrolü hedefinize ulaşabilirsiniz.

Online diyet programı içerisinde, size doğru ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmayı hedefleriz. Bunun için hazırlanan diyet listeniz de, size bu süreçte yardımcı olur. Hangi besin gruplarından günde ne kadar tüketmeniz gerektiğini bilmeniz, hedeflediğiniz kiloyu korumanızda da size destek olacaktır. Sağlıklı ve dengeli beslenerek ideal kilonuza ulaştıktan ve sağlığınıza kavuştuktan sonra, edindiğiniz beslenme alışkanlıkları sayesinde bu hedeflerinizi koruyabilirsiniz. Bunun için alanında uzman bir diyetisyenden destek almak, sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamak için oldukça önemlidir. Ankara online diyet için bizimle iletişime geçebilir ve Diyetisyen Sıla Saraç’tan randevu alabilirsiniz.

Bizden Edineceğiniz Online Diyetin Avantajları Nelerdir?

 • Bulunduğunuz ortamdan ayrılmadan, bilgisayar veya cep telefonu ile yapacağınız görüşmeler sayesinde yüz yüze danışmanlık hizmetinden alacağınız desteğin aynısını almış olursunuz
 • Farklı şehirde veya ülkede bulunsanız dahi diyetisyeninizden sağlıklı beslenme ile ilgili destek alma şansınız olur
 • Ulaşım gibi, yüz yüze görüşme için harcayacağınız gereksiz zamandan tasarruf etmiş olursunuz
 • Dilediğiniz zaman beslenme ile ilgili soru ve sorunlarınızı danışacak bir kanala sahip olursunuz.
 • Diyetisyen görüşmeleri belli düzende ve sık görüşmeyi gerektirdiğinden iş yerinden izin almak veya sürekli işlerinizden zaman ayırmak zor olabilir. Online diyette iş yerinizden izin almanız gerekmez ve bize ayıracağınız zaman ise 1/3’e düşmüş olur.
 • Sağlıklı bir beslenme programı ile sürdürülebilir hedeflere ulaşmak mümkün olur
 • Doğru beslenmenin yollarını öğreneceğiniz için tekrardan kilo alma ihtimali, şok diyet gibi sağlıksız alternatiflere göre çok daha düşüktür
 • Beslenme programınız, tamamen kişisel olarak, sizin ihtiyaçlarınıza göre hazırlanır

Günümüzün yoğun şehir hayatında, iş ve yaşam temposu içerisinde fazla zaman harcamadan, oldukça kolay bir şekilde diyetisyen görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Online diyetler sayesinde diyetisyene zaman ayıramama problemi ortadan kaldırıldığında sağlıklı bir yaşama kavuşmak çok daha mümkün hale gelir.

Online Diyet Hizmetimiz ve Paketlerimiz

Online diyet hizmetinde ilk görüşmede; göğüs, bel ve kalça çevresi mezura ölçümleriniz, bir ev tipi tartıdaki kilonuz, yaşınız, boyunuz, sağlık durumunuz, varsa kan tahlili sonucunuz, beslenme alışkanlıklarınız ve yaşam alışkanlıklarınızı öğrenir ve bu bilgiler ile yola çıkarız. Her görüşmede kilonuz ve beslenme durumunuz değerlendirilir ve diyeti birlikte gözden geçiririz. Mezura ölçümleriniz ise ayda bir kere, eski sonuçlar ile kıyaslanarak takip edilir.

Uygulayabileceğiniz, sürdürebileceğiniz, sıkılmayacağınız bir liste ile hedefe doğru giden sürecinizi birlikte yönetiriz. Her randevuda sorularınız yanıtlanır ve beslenme eğitimi sağlanır.

Randevu sıklığı en az iki haftada bir, en fazla ise haftada bir kere olacak şekilde; online diyet hizmeti birkaç paket ile sınıflandırılmıştır:

 • Temel pakette görüşmeler yani online randevumuz 2 haftada 1 kere yapılır. Bu paket 4 hafta sürer ve toplamda 2 görüşme içerir. İki randevu arası beslenme ile ilgili sorularınız olursa mesai saatleri içerisinde bizimle iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz. Temel paket esasen kontrol döneminde tercih edilmesi için oluşturulmuştur, ancak farklı amaçlarla da tercih edilebilir.
 • Pakette online görüşmeler her hafta haftanın aynı günü, birlikte belirlediğimiz bir saatte yapılır. Görüşme sonrası diyet listeniz aynı gün içinde, ertesi günden başlayacağınız şekilde düzenlenip size dilediğiniz yoldan gönderilir. Bu pakette de temel paketle aynı şekilde mesai saatleri içerisinde iletişim ve soru sorma lüksünüz bulunur. Paket 4 hafta sürer ve 4 randevu içerir.
 • Pakette de online diyet randevusu haftada 1 sıklığında olur, ancak bu pakette 1. Pakete ek olarak 7/24 iletişim lüksünüz bulunur. Paket 4 hafta sürer ve 4 randevu içerir.
 • Paket ise yaşam koçluğu benzeri bir hizmet içerir. Diyet randevumuz yine haftalık olsa dahi, her gün sizi öğün öğün takip ettiğimiz, öğünlerinizi fotoğraflayıp bize gönderebileceğiniz, zaman zaman öğünlerinize birlikte karar verdiğimiz, egzersiziniz konusunda da bize günlük bilgi vereceğiniz yoğun ilgi ile hizmet alacağınız bir danışmanlığı içerir. Bu paket de 4 hafta sürer ve 4 randevu içerir.

Tüm paketlerde diyet hizmeti aynıdır ve diyet listesi değişim sıklığı kişiden kişiye değişiklik gösterir, paket içeriğinden bağımsızdır. Paketler arası tek fark iki randevu arası görüşme sıklığımız olur. Dyt. Sıla Saraç Beslenme ve Diyet Tedavisi Danışmanlığı’nda online diyet, hangi paketi seçmiş olursanız olun, kişiye özel beslenme koçluğu gibidir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Paket fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin.