Yorumlarınız

Sizden Gelenler

Sizlerden gelen değerli yorumları ve görüşleri aşağıda bulabilirsiniz;

Sıla Hanım’ı polikistik over sendromu (PCOS)’na sahip olduğumu öğrendiğimde buldum. Beslenmeme dikkat etmem, belli bir kiloyu korumam ve bunu bir ömür boyunca yapmam gerekecekti. Sıla Hanım’la 1 yıl boyunca çalıştık. 1 yılın sonunda doktora gittiğimde doktorum gözlerine inanamadı. Tam olarak şu cümleyi kurdu: “Tuğçe sen naaptın?! Daha önce saydığım 12-13 kistin hiç birinden eser kalmamış, zorla 1-2 tane görebiliyorum!” ve ona artık sağlıklı beslendiğimi, bunu bir yaşam tarzı haline getirdiğimi ve spor yaptığımı anlattım. “Her ne yapıyorsan lütfen devam et” dedi. Henüz bebek sahibi olmamış bir kadın olarak ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Hepsi Sıla Hanım sayesinde. Şimdi koruma evresindeyim ve halen belirli aralıklarla görüşüyoruz. Ona ne kadar teşekkür etsem az.

Tuğçe K.

Gebeliğim boyunca içinde bulunduğum süreç hakkında çok fazla okudum, bilgi edindim. Çok bilinçli ve emzirirken asla sorun yaşamayacak bir anne olduğumu düşünürdüm. Fakat doğumdan sonra durumlar hiç de beklediğiniz gibi olmayabiliyor. Bebeğim sağ mememi asla almadı. Krizlere giriyor ve inanılmaz sinirleniyordu. Ne yaparsam yapayım asla başarılı olamadım ve sonunda sağ mememdeki süt bitti. Sol mememle sağ memem arasında gözle görülür bir büyüklük farkı vardı. En sonunda bebeğime yetemediğim düşüncesi beni sarmaya başladı. Bu noktada Sıla Hanım’la tanıştık. Yalnızca 2 seansta haftalardır üstesinden gelemediğimiz sorunumuzu çözüverdi! Sanki sihir yapmış gibiydi ve bebeğim artık sağ mememi de emiyordu, sütüm geliyordu. Benim güvenim de yerine geldi. Daha sonrasında ek besine başlarken ve bebeğimi sütten keserken de Sıla Hanım’la çalıştık. Şu anda beslenmesi sorunsuz bir çocuğum varsa sebebi Sıla Hanım’dır. Teşekkürler!

Elif Ö.

Doğumdan çıkar çıkmaz sütümün gelmeyeceğini söyleyen sağlık çalışanları tarafından bebeğim mamaya başlatıldı. Bebeğimi kucağıma alır almaz güveni yerle bir olan ben, evde de ziyarete gelen aile büyükleri tarafından kelimenin tam anlamıyla psikolojik baskı gördüm ve durum kötüye gitti. Çok az sütüm geliyordu ve bebeğimizi çoğu zaman biberonla mama vererek besliyorduk. Kendimi kötü hissettiğim bir dönüm noktasında Sıla Hanım’ı kendi kendime buldum. Bebeğimi beslerken yaptığım hataları bir bir konuştuk ve seanslar süresince hepsini düzelttik. Eşimle de konuşarak aile içindeki desteğime de katkıda bulundu Sıla Hanım. Bebeğim şimdi 9 aylık ve sorunsuz bir şekilde emiyor. Tüm korkularımı hatta kabuslarımı yenmemi sağladığı için Sıla Hanım’a ne kadar teşekkür etsem az. Güzel yürekli melek gibi bir genç kadın. Yolu her daim açık olur inşallah.

Şerife B.

Üniversite sınavına hazırlandığım süre boyunca yemek yememe asla bir sınır koymadım ve aşırı kilo aldım. Bu kadar değişimi ben bile beklemiyordum ve üzerimdeki sınav stresi kalktıktan sonra aynada gördüğümden ve hissettiğim bedenden hiç memnun değildim. Tavsiye üzerine Sıla Hanım’a gittiğimde 90 kiloydum ve 4 ay gibi bir sürede 78 kiloya düştüm. Benim için asıl önemli olan kilo verirken kas kitlemin de beraberinde artmasını sağlamaktı ve Sıla Hanım’la birlikte bunu başardık. Süreç içerisindeyken benimle sürekli ilgilenmesi, motive etmesi harikaydı ve bana bir doktor gibi değil bir abla gibi yaklaştığı için randevuma giderken asla ayaklarım geri geri gitmedi. Artık nasıl beslenmem gerektiğini, neyin sağlıklı olduğunu biliyorum ve beslenme tarzımı kökünden değiştirdim. Ömür boyu sürdürülebilir bir beslenme biçimini bana aşıladığı için Sıla Hanım’a teşekkür ederim!

Bahadır Y.

Kızım 11 yaşında ve yaşıtlarına göre çok daha kiloluydu. Yemesine hakim olamıyordu, bir anne olarak çocuğuma yeme demek çok ağır geliyor ve ben de engel olamıyordum ama arkadaşları kendisiyle dalga geçtiği için de çok üzülüyordu. Sıla Hanım’dan destek almaya karar verdik. Buse ilk görüşmede bir süre sonra yalnız konuşmayı talep etti, daha sonra Sıla Hanım’dan öğrendim ki kendine engel olamadığını ve arkadaşları tarafından ne kadar küçük düşürüldüğünü anlatırken ağlamış. Onun bu kadar kafaya taktığını ben de bilmiyordum. Sıla Hanım’ın en sevdiğim ve aslında beni ilk başta en çok zorlayan özelliği bir diyet listesi hazırlayıp elimize tutuşturmamış olması oldu. Buse’ye neler yapması ve nasıl beslenmesi gerektiğini anlattıktan sonra mutfak alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerektiği konusunda ailesi olarak bizi, ve yemek yapan kişi olarak da özellikle beni uyardı. O zamana kadar bütün hatanın Buse’de olduğunu düşünüyordum ama evde pişirdiklerimi dile döktüğümüzde onu böyle zararlı beslenmeye iten etmenlerden birinin de biz olduğunu fark ettim. Sıla Hanım sayesinde beslenme tarzımızı değiştirince (çok zorlandık) ben de kızım da hatta eşim de hep beraber kilo verdik. Biz ailecek bu yola büyük bir azimle çıktık. Sıla Hanım’ın da dediği gibi: Siz kararlı ve istekliyseniz, kendinize inanıyorsanız, başarabilirsiniz.

Zehra Ş.

Hayatımda liseden beri tartıda 55’ten altını görememiştim. Kendimi bildim bileli o diyetisyen senin bu diyetisyen benim gezmiş ve hiç birinden memnun kalmamış biriyim. Gerçekten. Sıla Hanım’da en sevdiğim özellik yasak koymuyor olması. Diyete uymadan gittiğimde bozulup küsmüyor olması. Her daim ulaşılabiliyor olması. Hep güler yüzlü olması. Bence doğru iletişim kurabilmek o kadar önemli ki; bazen doğru beslenme programından bile değerli olabiliyor. Hazır bir liste yazıp suratınıza fırlatmıyor. Değer gördüğünüzü hissediyorsunuz. Emin olmadığı bir konuda soru sorarsanız derhal bilimsel araştırmasını yapıp sonrasında sizi aydınlatıyor… Ağırlık kaybetmeye her zaman dirençli bir bünyem olmuştur. Ama Sıla Hanım’la olan yolculuğumda ilk kez kendi barajımı kırdım ve onunla çalışıyor olmaktan çok mutluyum. Teşekkürler Süperkadın!

Mine O.

Yorumunuzu Gönderin!