Mide Balonu Sonrası Beslenme

Mide Balonu iştahınızı kapatmaya yönelik, midede hacim daraltıcı etkisinden faydalanılan bir uygulama olduğu için, işlem sonrasında diyetiniz buna uygun olarak hazırlanmalıdır. Mide balonu işlemi sonrasında 1 hafta özel bir diyet uygulanır. Sonraki beslenme programı, küçülmüş mide hacmini zorlamayacak şekilde, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmaya yönelik olacaktır.

Diyet yaparken kilo kaybını hızlandırmanın risksiz yöntemlerinden biri olan mide balonu sonrasında işleme uygun ve size özel diyet takibiniz verilir. Her hafta düzenli kontrolünüz sağlanır, Tanita&Tartı Perfecto Segmental Vücut Analiz cihazı ile ağırlık, kas&yağ miktarı, organ çevresi yağlanması, metabolizma hızı vb. ölçümleriniz yapılır, bir önceki sonuçlarla kıyaslanır. Gerektiği her an diyetiniz yenilenir.

*Mide balonu uygulaması diyet takibi olmadan beklenilen sonuca ulaşılamayabilen ve midenin genişlemesine yol açabilen bir uygulama olduğu için kliniğimizde mide balonu işlemi uygulanan herkese 6 aylık diyet takibi ücretsiz sağlanmaktadır.