Kısa Sürede Kilo Vermek

Kısa Sürede Kilo Vermek Ankara

Kısa sürede kilo verme isteği, birçok kişide özellikle yaz tatiline ve özel günlere hazırlık için ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hızlı kilo verdirdiği söylenen diyet listeleri veya zayıflama ürünleri, internette birçok farklı kaynakta karşımıza çıkabilir. Ancak bu listeler ve bu ürünleri içeren programlar, size özel olarak ve vücudunuzun ihtiyaçlarını dikkate alarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle hem sağlıksız beslenmeye hem de sonrasında tekrardan hızlı kilo alımına yol açarlar. Sağlıklı bir kilo verme süreci, dengeli beslenmeye dayanır. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu günlük enerjinin alınacağı besin grupları, dengeli bir dağılıma sahip olmalıdır. Bu sayede sağlıklı ve kalıcı biçimde kilo vermek mümkün olacaktır. Yazımızın devamında kısa sürede kilo vermek hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Kısa sürede kilo vermek için uygulayacağınız sağlıklı beslenme programlarını size özel oluşturmamız için bizimle iletişime geçebilir ve Diyetisyen Sıla Saraç’tan randevu alabilirsiniz.

Kısa Sürede Kilo Vermek Nasıl Olur?

Kısa sürede uygulanacak şok diyetlerle kilo vermek, birçok kişinin başvurduğu bir yöntemdir. Ancak hızlı kilo verme isteği, çoğunlukla bizi hataya sürükleyerek daha fazla kilo almamıza sebep olur. Hızlı kilo verme isteği duyan bireyler, genellikle oldukça katı ve kısıtlayıcı diyetlere yönelirler. Şok veya detoks diyet olarak da bilinen diyet listelerinin veya zayıflama içeceklerinin / ürünlerin bulunduğu diyetlerin uygulanması ise sağlığın ciddi anlamda bozulmasına ve metabolizmanın oldukça yavaşlamasına neden olur. Bu yavaşlama, bazen geri dönüşsüz olabilir. Bunun sonucunda diyet bittikten sonra kişilerde tekrardan hızlı bir kilo alımı meydana gelir. Bunun nedenini yazının devamında daha detaylı anlatacağız.

Kilo vermek, her bireyde farklı hızda gerçekleşebilir ve bu son derece normaldir. Sizin için en uygun olan süreçte ve kalıcı bir kilo verme sağlayabilmek için alanında uzman bir diyetisyene başvurmanız gerekir. Diyetisyeninizin yaşınız, kilonuz, boyunuz ve medikal durumunuzu dikkate alarak hazırlayacağı diyet listesi, sizin için ideal olan kiloya en uygun sürede gelmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu şekilde edineceğiniz sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı, tekrardan kilo almanızı da engeller. Bu sayede metabolizmanızı yavaşlatmadan, kalıcı olarak kilo vermeniz mümkün hale gelir.

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Her bireye uygun olan beslenme programı farklıdır. Gün içerisinde almanız gereken enerji miktarı, yaşam alışkanlıklarınıza ve fiziksel özelliklerinize göre değişebilir. Bu nedenle hızlı kilo vermek için uygulayacağınız hazır diyet listeleri ve satın alacağınız ürünler, sağlığınızı bozabileceği gibi metabolizmanın yavaşlamasına da neden olabilir. Başvuracağınız bir diyetisyen, ideal kilonuza sizin için en doğru olan sürede ulaşmanıza yardımcı olur. Diyetisyeniniz, düzenli uygulayacağınız sağlıklı beslenme programları ile kilo verme hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bu süreçte dikkat edeceğiniz bazı faktörler ise kilo verme hızınızı artırmanızı sağlayabilir;

  • İştah kontrolünü sağlayabilmek için öğün atlamamayı alışkanlık haline getirmek
  • Günün geç saatlerinde tüketilen atıştırmalıklardan vazgeçmek
  • Düzenli olarak spor ve egzersiz yapmak
  • Trans yağ ve rafine şeker alımını azaltmak
  • Hazır ve paketli besin tüketimini sınırlamak
  • Beyaz un yerine tam tahıllı ürünlere yönelmek
  • Yeterli ve dengeli miktarda protein almak
  • Her öğünde bol sebze tüketmek
  • Günlük ortalama 2,5 litre su tüketmek gibi alışkanlıklar, kilo verme hızınızı artırmaya yönelik size destek sağlayacaktır.

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün Müdür?

Fazla kilosu olan tüm bireyler, kısa süreli diyetler uygulamak yerine formda kalmalarını sağlayacak beslenme ve yaşam alışkanlıkları edinmeye odaklanmalıdır. Bu sayede hem katı ve kısıtlayıcı diyetlerin neden olacağı sağlıksız durumlardan kaçınmış hem de kalıcı bir çözüm yoluna girmiş olunur.

Diyet denildiğinde akla ilk gelen kısa sürede kilo verdirdiğini iddia eden hazır diyet listeleri ve oldukça katı beslenme programlarıdır. Bu, korkutucu gelebilir ve uygulamak istenmeyebilir. Ancak gerçekte ideal kiloya ulaşmak için uygulanması gereken beslenme programı, tüm bireyler için farklıdır. En ideal beslenme düzeni; bireylerin yaşı, boyu, kilosu, yaşam alışkanlıkları, beslenme alışkanlıkları, sağlık durumu gibi birçok farklı faktör dikkate alınarak belirlenir. Kişinin uygulamakta zorlanacağı bir beslenme listesi zaten o kişi için uygun değil demektir. Böyle diyetleri uygulamaktan kaçınmanız, üşenmeniz, isteksiz olmanız son derece normaldir. İdeal kiloya ulaşmak ve formu korumak, ancak doğru beslenme ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmekle mümkündür. Böyle bir düzenle, sağlığınıza kavuştukça keyifle kilo verebilirsiniz.

Hiçbir şekilde diyet yapmadan da kilo vermek kimileri için pek tabii ki mümkün olabilir. Her türlü zararlı alışkanlığınıza devam ederken ciddi bir spor programına girerek de kilo verebilirsiniz. Ancak bu her zaman ve herkes için geçerli ve mümkün bir durum değildir. Örneğin spor yapıyor olmanın getirdiği rahatlık ve iştah artışıyla daha fazla beslenirseniz kilo verimi mümkün olmayacaktır. Öte yandan beslenmenizi artırmamış olsanız bile spor sıklığınızı azalttığınız anda hemen kilo alımı yaşamanız kaçınılmaz olacaktır; çünkü beslenmenizi hiç düzenlemediniz, yani kalori alımınız aynı kaldı ve kalori harcamanız azaldığı için pek tabii ki ağırlık kazanımı başlayacaktır. Diyelim ki beslenmenizi de kıstınız ve bir şekilde kilo almamayı da başardınız, bu durumda bile olası hastalıklara kötü beslenme alışkanlıklarınız sebebiyle açık olmaya devam edeceksiniz. İşte sağlıklı beslenme hayatınızın her alanı için çok kıymetlidir. Bu nedenle acele etmemeli, hızlı kilo vermeye çalışmak gibi bir hata yapmamalısınız.

Sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığı edinmeden uygulanacak diyetler, sonrasında tekrardan kilo alımının ortaya çıkmasına neden olur çünkü kaybedilen ağırlık çoğunlukla su ve kas kitlesidir. Vücut kaybettiği suyu bir an önce geri kazanmaya çalışacak ve yavaşlayan metabolizma da kaybedilen kas kitlesinin yerine ne yazık ki yağ depolayacaktır. Kısır döngü bu şekilde devam eder ve bir de bu diyetler tekrarlanırsa, yoyo sendromu dediğimiz kilo verip – fazlasını alma döngüsü kırılamaz hale gelir. Bu nedenle kilo vermek isteyen bireylerin hazır diyet listelerine değil, alanında uzman bir diyetisyene başvurması önerilir. Bu sayede bireyler, kendileri için en doğru olan beslenme alışkanlıkları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler. Ankara kilo verme ve dengeli beslenme ile ilgili tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilir ve Diyetisyen Sıla Saraç’tan randevu alabilirsiniz.

Ankara Kilo Vermek İçin Diyetisyen Fiyatları 2021

Diyetisyen ücretleri birbirinden çok farklı olabilmektedir. Ankara kilo vermek için diyetisyen fiyatları hakkında bizi arayarak detaylı bilgi alabilir; randevu oluşturabilirsiniz.