Hakkımda

Sıla Saraç – Beslenme Uzmanı


Sıla Saraç 2016’da Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü‘nden mezun olmuştur. Mezun olmadan Happy Pilates Studio’da aşık olduğu mesleğini icra etmeye başlamıştır. Mezun olduktan kısa bir süre sonra Yüksek İhtisas Üniversitesi Özel Koru Ankara Hastanesi’nde önce klinik diyetisyen olarak işe başlamış, daha sonra Sorumlu Diyetisyen unvanı ile çalışarak hastaneye önemli katkılarda bulunmuştur.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çalışanları, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı öğretmenleri ve çocukları, IKEA çalışanları gibi çeşitli geniş topluluklara, Koru Hastanesi’ni temsilen, beslenme ile ilgili eğitimler vermiştir.

Hastanede çalıştığı süre içerisinde birçok gebe, lohusa ve yeni doğan beslenme kongrelerine katılmış ve Sağlık Bakanlığı & UNICEF onaylı Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı eğitimi alarak Emzirme Danışmanı unvanı kazanmıştır. Emzirmenin insan beslenmesindeki ilk adım olması sebebiyle bu konuda son derece hassas olan Sıla Saraç, mesleği içerisinde bu alana özellikle ayrı bir kıymet ve önem vermektedir.

2017 yılı itibariyle Emzirme Danışmanlığı ve diyetisyenliği bir arada yürütmüştür. Koru Hastanesi’nde çalıştığı süre boyunca kadın doğum bölümü ile bizzat kendisi ilgilenmiştir. 2018’de özelleşme adına ilk adımını Pilates4U Spor Merkezi ile ortak çalışarak atmıştır. Bugün Sıla Saraç, Çukurambar The Paragon Tower’da Op. Dr. Güven Görkem ile birlikte çalıştığı kliniğinde hem emzirme danışmanlığı hem de diyet hizmeti vermektedir.

Diyetisyen Sıla Saraç; sizi sağlığınıza kavuşturacak yolda beslenmenizi emanet edeceğiniz kişidir. Sağlığınızı tehlikeye atacak etik dışı diyetler, çaylar, ürünler veya ilaçlar pazarlamaz. Bir diyetin sürdürülebilir olması ilkesidir. Danışanlarına sağlıklı beslenme alışkanlığı ve bilinci kazandırarak, doğru beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmelerini sağlar ve bunu başarmanın eşsiz mutluluğu ile yoluna devam eder.

Emzirme Danışmanı Sıla Saraç; bu hassas dönemde annelerle doğru iletişim kurarak onları destekler, kendilerine güvenmelerine ve yavrularının tüm ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olur. Birçok annenin endişesini yıkmış ve sorunlarına çözüm getirmiş olmanın hazzı ile yoluna keyifle devam etmektedir.